Sanatla Yeniden Doğmak İçin kendinize doğru bir yön arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi tarafından verilen eğitimleri alabilmenize çok az kaldı. İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Feniks Sanat Merkezi, sizlere tüm sanat branşlarında en nitelikli eğitimi sunmak üzere hizmetinizde. Benzersiz tonu ile büyüleyici ezgilerin kaynağı olan Çello çalabilmek için bize başvurabilir, alacağınız Feniks Sanat İzmir Çello Kursu ile kısa zamanda beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Peki Feniks Sanat Alsancak Çello Kursu Size Neleri Vaad Ediyor?

Çello, klasik batı müziği enstrümanlarından birisidir ve yaylı çalgıların, ortanca sazıdır. Öyle ki, kendisinden daha tiz sese sahip olmakla birlikte daha küçük olan keman ve viyola ile oldukça büyük ve basson biz saz olan kontrbas arasında kalır ve geniş bir oktav aralığında ezgileri seslendirebilir. Yapısı itibariyle yerde, bacak arasına alınarak çalınan enstrümanın, gitar boyutlarından büyük olması sebebi ile taşınmasının zor olduğu sanılıyor olsa da, kullanılan materyal gereği ağırlının fazla olmaması taşınmasını bir sorun olmaktan çıkarır. Kaldı ki, zaten çello kursu alacak öğrencinin fiziksel özelliklerine göre farklı ebatlarda çello kullanılacağından boyut bir sorun değildir.

Çello dersi, talebe bağlı olarak açılacak gruplarda verilebilen bir eğitim olduğu gibi; herhangi bir zamanda başvurmanız halinde birebir ders olarak alabileceğiniz bir eğitimdir. Feniks Sanat İzmir Çello kursu mutlak akademik altyapısı olan bir eğitim programıdır. Ancak, öğrencilerimizin motivasyonların yüksek tutulması maksadıyla beğenilerine uygun eserleri de repertuar bileşeni olarak kullanabilmekteyiz. Tabii bu eserlerin, öğrencinin seviyesine uygun olması ve eğitim programının doğal ilerleyişine olumsuz etkisinin olmaması önceliğimiz olmaktadır.

Bu noktada çello’nun viyolonsel olarak da bilindiğini belirtmek gerekir ki, viyolonsel kursu ile çello kursu aynı eğitimdir. Çellonun orijinal isimi olan Violonchello, ayrıştırılıp her iki şekilde de kullanıldığından zaman zaman kavram karmaşaları söz konusu olabilmektedir.

Kimler Çello Kursu Alabilir?

Feniks Sanat İzmir Çello kursu alabilmek için öncelikli koşul fiziksel yeterliliktir. Çalgı yaylı bir enstrüman olduğundan, öğrencinin yayı tam olarak çekebilecek kol uzunluğuna ve fiziksel olgunluğa ulaşmış olmalıdır. Tabii farklı yaş grupları farklı boyutlarda çellolar ile çello dersi verilir. Ama en küçük çellonun dahi belli yaşın üzerindeki öğrenciler için uygun olduğunun altı çizilmelidir. Bu nedenle, çok küçük yaştaki öğrencilerin çello dersi almaya başlamadan önce eğitimcilerle mülakat yapıp, uygunluklarından emin olmaları gerekir. Bu ön koşulun ötesinde çello dersleri alabilmek için herhangi bir sınırlama yoktur.

 

Bunun Dışında Sormak İstediğim Bir Şey Mi Var Diyorsun?

 1. Çello çalmak zor mudur?
  Çello çalmak hem beden duruşu olarak hem de parmak pratikleri olarak belirli egzersizleri yerine getirdikçe kolaylaşacak bir eylemdir. Eğer çello çalmak konusunda hiç deneyiminiz yoksa bir süre zorlanabilirsiniz. Ancak Feniks Sanat çello kursu konusunda uzman eğitmenleri sayesinde bu süreci hızla atlatacak ve hayalinizdeki gibi çello çalabileceksiniz.
 2. Çello çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  Temel duruş ve arşe egzersizlerinden sonra çello çalmaya başladığınızı hissedersiniz. Fakat profesyonel bir yardımla 6 aylık bir süre sonunda parçalar çalmaya ve istediğiniz diğer enstrümanlara eşlik etmeye başlayabilirsiniz. Feniks Sanat hayalinize ulaşmak için size en kısa ve en doğru yolu gösterecektir.
 3. Çello kursu fiyatları ne kadar?
  Feniks Sanat İzmir Çello Kursu, çello kursları arasında kaliteli eğitimi en uygun fiyata alacağınız doğru adrestir. Kurs ücretlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
 4. Çello kursuna kayıt için neler gerekiyor?
  Feniks Sanat Çello kursuna kayıt için tek gereken bizi aramanız, mesaj ya da mail atmanızdır. Bunun dışında kursumuza kayıt olmaya gelirken yanınızda bir kimliğiniz olması yeterlidir.
 5. Çello kursu ders programı nasıldır?
  Çello kursunda işlenen konular genel olarak aşağıdaki gibi sıralanmaktadı
 • Çello yayı nasıl tutulur, çelloda arşe nasıl çekilir?
 • Çelloda notaların yerleri
 • Fa anahtarı nasıl okunur?
 • Temel müzik eğitimi
 • Armoni bilgisi
 • Çello çalarken kullanılan teknikler
 • Sevdiğiniz şarkıların çalınması
 • Farklı müzik aletlerlyie birlikte çalma; orkestra çalışması
 • Çelloda gam çalışmalar
 • Çello nasıl akort edilir?
 • Çelloda tel nasıl değiştirilir?
 • Çellonun bakımı ve temizliği nasıl yapılır?

Bunların dışında hala sorularınız varsa sizi bir de Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza alabiliriz.

Çello Kursu Fiyatları

Feniks Sanat; çello kursu ve diğer tüm eğitim branşlarında mümkün olan en ucuz müzik kursu fiyatları ile hizmet verir. Sizin için sunduğumuz çello kursu fiyatları sektör ortalamalarının altında olmakla birlikte, kalite standartlarımız; sektörde emsali bulunmayan seviyede yer alır. Bu sayede ödeyeceğiniz ücretin her birimi için yüksek verim elde eder ve çok daha hızlı biçimde en uygun eğitimi alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek çello dersi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve diğer kayıt koşullarını öğrenebilirsiniz.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.