Elektro Gitar Kursu  | Klasik Gitardan Başlamanıza Gerek Yok! 

Elektro gitar, klasik gitara göre daha dolu bir sese sahiptir. Jak kablo yardımıyla uygun bir amfiye bağlanarak, üzerindeki manyetikler sayesinde ses veren bir gitar türüdür. 1960’lı yıllardan sonra üzerindeki ton çeşitliliği sayesinde ününe kavuşmuştur. Kullanılan amfi, gövde, klavye ve yardımcı ekipmanlar (pedal, prosesör vb.) sayesinde sayısız farklı tona ulaşabilirsiniz.

Her elektro gitarın kendine özel tonları vardır. Üzerindeki bulunan manyetikler bu tonları oluşturmada en büyük rolü oynar. Yumuşak tonlu gitar için single (tekil) manyetikler kullanmanız gerekmektedir. Rock, metal müzik yapmak için sert tonlu bir gitar istiyorsanız humbucker (çiftli) manyetiğe sahip bir elektro gitar tercih etmelisiniz. Ton konusu çok geniş bir yelpaze oluşturduğundan bu konuları eğitmenimizle konuşup, size en uygun elektro gitarı bulabilirsiniz.


Ücretsiz elektro gitar deneme dersinde neler olacak?

+ Elektro gitar kursuna başlarken ilk olarak eğitmenle tanışma, hangi tarzda müziğe ilgili olduğunuz ve gitara yatkınlığınızın gibi konulara ağırlık verilecek.
+ Elektro gitarın tanıtımı yapılıp, kısa bilgi verilecek.
+ Müzik geçmişiniz konuşulacak, gerekiyorsa temel müzik eğitimi hakkında kısa bilgi verilecek.
+ Elektro gitarın doğru tutuş pozisyonu gösterilecek.
+ Henüz gitar almadıysanız, ücretsiz elektro gitar deneme dersinde bu konuda yardım alabilirsin.
+ Aklında takılan diğer sorular cevaplanacak.


Elektro gitar kursu almaya karar verdiysen aklına mutlaka bir kaç soru takılacaktır. Bunların en başında tahmin ediyoruz ki “önce klasik gitarla mı başlamam gerekiyor?” vardır. Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır” olmalıdır.   Daha önce klasik gitar çalmış bir kişi elektro gitarı daha kolay kavrayacaktır. Bunun sebebi klasik gitarın kalın klavyesine alıştıktan sonra elektro gitarın ince klavyesinin daha rahat gelmesidir. Ancak bu öncelikle klasik gitar çalmanız gerektiğini düşündürmesin.

Elektro gitar diğer tüm enstrümanlar gibi klasik gitardan farklı bir enstrüman olarak düşünülmelidir. Elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlayabilirsiniz.

Elektro Gitar Kursu Eğitim Programı Nasıldır?
Elektro gitar kursu İzmir haftada 1 ayda 4 saat birebir özel ders olarak verilmektedir. İsteyen öğrencilerimiz için haftanın belirli günleri sınıf dersi de verebilmekteyiz. Ancak birebir ders almanızı tavsiye ediyoruz. Eğitmenin 1 ders saati boyunca bir tek sizinle ilgilenmesi öğrenim sürecini oldukça hızlandıracaktır. Sınıf derslerinde ilgi bir kaç öğrenciye dağıldığından öğrencinin enstrümanı kavrayıp şarkı çalmaya başlama süresi uzayabiliyor.

Elektro Gitarım Olmadan Kursa Gelebilir miyim?
Kurs öncesi elektro gitar almamak isteyebilirsiniz. Sonuçta çok ucuz bir enstrüman değil. Bu yüzden kursumuzda sizler için bulundurduğumuz elektro gitarı ders esnasında ve ders sonrası egzersizler için kullanabilirsiniz. Elektro gitar çalmak istediğinizden emin olduktan sonra eğitmen ile görüşüp sizin için en uygun enstrümanı almaya karar verebilirsiniz.  “İzmir’de elektro gitar fiyatları ne kadar?” diye düşünüyorsanız sizin için en uygun gitarı bulma konusunda yardımcı olacağız.

İzmir’de Elektro Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadar?
Kurs ücretlerimizi her zaman en uygun olacak şekilde belirliyoruz. Öğrenciyi yormayan sabit bir ücret politikası izlemekteyiz. İzmir’de elektro gitar kursu ücretlerini öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.


Elektro Gitar Kursuyla İlgili Kısa Bilgiler

+ Elektro gitar çalmak için üst yaş sınırı yoktur. Hangi yaşta olursanız olun, elektro gitar çalmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.
+ Elektro gitar çalmadan önce klasik gitar ile başlamanıza gerek yoktur.
+ Elektro gitar kursu haftanın 7 günü de verilebilmektedir. Henüz gitarınız yoksa sanat merkezimizde bulunan gitarları kullanabilirsiniz.
+ Elektro gitar ders saatleri öğrenci ve öğretmenin uygun olduğu saatlere göre ortak olarak belirlenmektedir. Esnek ders saatleri alabilirsiniz.
+ Kursumuz Alsancak’tadır. İzmir’in her yerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
+ Elektro gitar çalmak zor değildir. Disiplinli bir çalışma ile kolayca öğrenebilirsiniz.
+ Elektro gitar kursu temel eğitimi ortalama 3 ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda istediğiniz şarkıları yavaş yavaş çalmaya başlayabilirsiniz.
+ Kurs kaydı için kimlik belgenizle gelmeniz yeterli olacaktır. Başka herhangi bir belge talep etmiyoruz.
+ Öğrencilerimizde herhangi bir müzik geçmişi aramamaktayız. Gerekli müzik eğitimi kurs programı içinde mevcuttur.


Elektro Gitar Kursunda Neler Öğreneceksin?

Elektro gitar kursu İzmir olarak öğrencilerimiz için farklı eğitim programları hazırlamaktayız. Herkesin öğrenme şekli farklı olduğundan bu uygulama oldukça fayda sağlamaktadır.

Kursa başlamadan önce eğitim programını hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki başlıklara bir göz atabilirsiniz.

+ Elektro gitar nasıl tutulur?
+ Pena nasıl tutulur? Elektro gitarı pena ile çalma teknikleri
+ Elektro gitarda notaların yerlerini öğrenme
+ Temel müzik eğitimi
+ Armoni bilgisi
+ Elektro gitar çalma teknikleri
+ Çalmak istediğiniz şarkıların çalışması
+ Diğer müzik aletleriyle eşlikli çalışmalar
+ Elektro gitar solo çalışmaları
+ Elektro gitar nasıl akort edilir?
+ Tel değiştirme
+ Elektro gitar bakımı ve temizliği nasıl yapılır?


“Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu” almak istiyorsanız iletişim butonundan bize ulaşabilirsiniz.

“Feniks Sanat Merkezi nerede?” diyorsanız yine iletişim sekmesinde bulunan harita ve açık adres bilgilerinden yararlanarak Alsancak’taki elektro gitar kursumuza ulaşabilirsiniz.

Feniks Sanat Merkezi – Elektro Gitar Kursu İzmir