Günümüzün en popüler müzik türlerinin hemen hepsinde kullanılabilmesi, klasik müziği bir icra aracı olması ve herhangi bir müzik türünde eşlik sazı olabilmesi bakımından gitar, günümüzün en popüler çalgısıdır. Tabii pek çok öğrenciyi gitar kursu almaya iten sebeplerin içerisinde enstrümanın kolay tedarik edilebiliyor olması ve taşınmasının oldukça kolay olması da gelir ki, zaten bu sayede popüler olabilmesi mümkün oldu demek pek de yanlış olmaz. Bir piyanoyu yanınıza alıp yaz tatiline gidemezsiniz, oysa gitarınızla istediğiniz yere gidebilir, herhangi bir yerde her hangi bir eserin icrasını yapabilirsiniz. Her ne kadar Türk pop müziğinde İspanyol ezgilerinin derinliği son yıllarda azalmış olsa da, gitar dersleri yalnızca bu müzik özelinde programlar olmadığından öğrencinin hemen her türü çalabilmesi mümkündür. Kaldı ki, gitar kendi içerisinde de türlere ayrılır ve bu türlerin eğitim programları farklılık arz edebilir.

Klasik Gitar, Akustik Gitar, Elektro Gitar ve Bass gitar olarak sınıflandırılan çalgının, Klasik gitar olarak tanımlanan boyutu, aslında pop gitar dersi ve klasik gitar dersi olarak iki alt dala daha ayrılır. Modern eserlerin icrasını hedefleyen pop gitar, klasik gitara göre biraz daha hızlı sonuç veriyor olsa da, klasik gitar kursu çok daha kapsamlı bir akademik eğitimdir. Elektro gitar ve bass gitar kursları ise neredeyse tamamen farklı programlar olarak addedilebilir ki, klasik gitardan ciddi şekilde ayrışıyor olsa da, elektro gitar metodu ile pop gitar metodunun benzeşen noktaları söz konusudur.

Feniks Sanat Gitar Kursu Neleri Vaat Ediyor?

Feniks Sanat’ta verilen gitar dersleri, yukarıda bahsettiğimiz tüm alt branşlarda verilebilmektedir. Öğrencinin beğenisi, yeteneği ve fiziksel özelliklerine göre tercih edeceği Feniks Sanat İzmir gitar kursu programına katılabilmesi mümkündür. Sanatla Yeniden Doğmak İçin Feniks Sanat Merkezi sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Feniks Sanatİzmir gitar kursu, İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi ile hizmet verir ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktada yer alır. Grup derslerinde, öğrencilerin katılabilmeleri için özel olarak zamanlanan gün ve saatlerde, grup derslerimize, sizin ve Feniks Sanat’ın ortak programlarımıza uygun biçimde herhangi bir gün ve saatte birebir derslerimize katılabilirsiniz. Gitar Kursu almak isteyen öğrenciler için Feniks Sanat’ta en nitelikli eğitim programları, yine en deneyimli kadrolar tarafından verilmektedir.

Kimler Gitar Dersi Alabilir?

Gitar, popüler bir çalgı olarak düşünüldüğünde de, klasik gitar kursu almak istendiğinde de belli bir fiziksel yeterlilik zorunludur. Çalgı birçok diğer çalgıdan daha fazla güç gerektiriyor olduğundan, ilk öğretim öncesine nadiren tavsiye edilir. Bu noktada öğrencinin fiziksel özelliklerinin ölçülmesi doğru olacaktır ki, gitar dersleri almak isteyen öğrenciler diledikleri zaman bizi ziyaret edip, uygunluklarını analiz ettirebilirler. Alt yaş sınırı dışında, gitar dersi alabilmek için hiçbir başka engel söz konusu değildir. İleri yaşlarda gitar öğrenilemeyeceği yargısı da doğru değildir ki, emeklilikten sonra dahi belli düzeyde gitar çalabilmeniz pekala mümkündür.

Kafanda Gitar Kursu İle İlgili Sorular Mı Var?

Mesela;

 1. Gitar çalmak zor mudur?
  Her enstrumanın olduğu gibi Gitar’ın da kendine göre zorlukları tabi ki vardır. Fakat gitar çalmak zamanla ve doğru yönlendirme ile herkesin öğrenebileceği bir yetenektir. Gerekli parmak egzersizlerini olması gerektiği sırayla yapar, etütlerinizi çalışır ve en temelinde gerçekten arzulayarak devam ederseniz gitar çalmak sizin için de hayal olmaktan çıkacaktır. İzmir gitar kursu denildiğinde akla gelen ilk insanlar Feniks Sanat’ta sana bu konuda yön verecek deneyimlerini paylaşmak için bekliyor olacaklar.

 2. Herkes gitar çalabilir mi?
  Düzenli olarak çalışan ve uygun şekilde eğitim alan herkes gitar çalabilir. Bunun için sağlak ya da solak olmanız, kaç yaşında olduğunuz çok önemli değildir. Yalnızca ellerin ve parmakların önemli olduğu bu enstrumanı çalmak için el kol koordinasyonu sağlayabiliyor, ellerinizi ve parmaklarınızı kullanabiliyor olmanız bir kriter olarak karşınıza çıkacaktır. İzmir gitar kursu denildiğinde karşınıza çıkan ilk isimlerden biri olan Feniks Sanat, sizi bu konuda en doğru ve hızlı şekilde yönlendirecek bir kadroya sahiptir.

 3. Gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  Gitar çalmayı öğrenmek sonu olmayan bir yoldur. Temel şarkıları çalmak için bir – iki aylık bir eğitim yeterli olacakken bir blues gitar parçası için ya da bir klasik müzik eserini gitar ile hayata geçirmek için gitar kursu süresinin en az birkaç yıllık bir programına katılmanız gerekmektedir. Fakat amacınız bir gitar virtüözü olmak değil de yalnızca gitarla sevdiğiniz parçaları hayata geçirmekse, o halde Feniks Sanat İzmir gitar kursu size bunu birkaç ayda hayata geçirebileceğinizin sözünü veriyor.

 4. Gitar kursu için yaş sınırı var mıdır?
  Feniks Sanat olarak hiçbir kursumuzda yaş sınırı bulunmamaktadır. Gitarın ağırlığını taşıyabilecek kadar beden bütünlüğüne sahip olan her dostumuz kapımızı gitar kursu almak için çalabilir.

 5. Gitar kursu fiyatları ne kadar?
  Alsancak gitar kursu fiyatlarına baktığınızda Feniks Sanat gitar kursu fiyatlarının hem ekonomik hem de ödediğiniz ücretin tam karşılığını alabileceğiniz bir yer olarak karşınızda. Metronumun ve ritmin mucizesi ile yeniden doğmak için ödediğiniz bedel elde edeceklerinizin yanında lafı bile edilmez bir teferruat olarak kalacaktır.

 1. Gitar kursuna kayıt için neler gerekiyor?
  Feniks Sanat İzmir Gitar kursu kayıtları için yapmanız gereken tek şey sosyal medya hesaplarımızdan info adresimizden telefon numaralarımızdan ya da whatsapp’dan bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Gitar kursu ders programı nasıldır?
  Feniks Sanat İzmir Gitar kursu programlarımız tamamen katılımcı merkezli olarak sizin için uygun gün ve saatlerde, eğitmenlerimiz ile birlikte karar vereceğiniz şekilde planlanır. Haftada bir gün bir saat olarak devam eden programımızda yazmaya dair ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinecek, isterseniz etüt odalarını da aktif olarak kullanabileceksiniz.

Bunların dışında hala sorularınız varsa sizi bir de Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza alabiliriz.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.