Sanat, bir çok toplumun ilerlemesinde önemli payı olan, hatta bilimlerin gelişmesinde bir dinamo işlevi gören, tüm bunların yanında insanı diğer tüm canlılardan ayıran en önemli farkı ifade eder. Batı toplumlarının gelişiminde büyük katkısı olan kültür ve sanat faaliyetlerinin Avrupa’yı ne şekilde yükselttiği birkaç tarih kitabından birkaç sayfa okunarak kolayca öğrenilebilir. Bu durumda, bizler de Sanatla Yeniden Doğmak İçin bir adım atabilir, örneğin; Keman Kursu programlarına çocuklarımızı hatta kendimizi dahil ederek, birey bazında başlayacak bir yükselişi ülkemizin ve tüm insanlığın yükselişi haline getirebiliriz. Elbette bunun için İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi ile çalışmak isterseniz, size İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Feniks Sanat Merkezi hizmet verecektir. Feniks Sanat, tüm ticari kaygılarının ötesinde, aydınlık geleceklerin inşası için sanatı önemli bir fonksiyon olarak görmekte ve bunun için azami çabayı sarf etmektedir.

Keman Kursu, çok küçük yaşlardan itibaren alınabiliyor olması sebebi ile dünyanın pek çok yerinde yaygın biçimde öğretilen enstrümanlardandır. Klasik müziğin ana sazlarından olması, bunun yanı sıra herhangi bir müzik türünde kullanılabiliyor olması sebebi ile keman dersi alan öğrencinin müzik türü kaygısı olmadan, enstrüman çalabilmesi mümkün olabilmektedir. Tabii Feniks Sanat’ta Batı Müziği Esaslı keman kursu verilir ve nazariyat bu kapsamda olmaktadır. Talep eden öğrencilerimiz için özel olarak Türk Müziği keman eğitimleri de verilebilmektedir.

Keman Çalmak Zor mudur?

Her ne kadar bir çalgı diğerinden zordur demek doğru olmasa da, Feniks Sanat İzmir keman dersi, özellikle başlangıçta diğer çalgıların eğitiminden biraz daha zorlu bir süreci ifade eder. Yaylı ve perdesi biz enstrüman olması sebebi ile kemana adaptasyon biraz daha zor olabilir ki, bu durum aşılamaz bir sorun değildir. Bunun yanı sıra, keman çalabilen bir öğrencinin diğer pek çok enstrümanı çok hızlı bir şekilde öğrenebilmesi de bu sayede mümkün olabilmektedir. Zira keman dersi alan öğrenci, çok iyi nota okur, ritim ve ezgi bilgisi oldukça kuvvetli olup, müzikal işitme kabiliyeti üst seviyededir.

Özellikle erken yaş müzik eğitiminde keman kursu alınması, uzun vadede çok faydalıdır. Japonya kökenli Suzuki metodu ile verilen erken yaş keman dersleri, okul öncesi eğitim süresinde alınabilir ki, öğrenci ilk öğretim safhasına geldiğinde temel düzeyde enstrümanı çalabilir hale geleceğinden, eğitimlere devam edilmesi durumunda lise çağlarında oldukça ileri seviyede keman çalabilir hale gelmesi söz konusudur.

Feniks Sanat’ta Keman Dersleri Nasıl Veriliyor?

Feniks Sanat İzmir keman kursu, birebir dersler ve grup dersleri biçiminde verilebilmektedir. Öğrencinin tercih edeceği prosedüre göre uygun gün ve saatlerde özel ders sınıfı açılacak veya hazır keman kursu gruplarına dahil olması sağlanacaktır. Keman dersleri için oluşturulan gruplar, seviye ve yaş aralıklarına göre oluşturulduğundan, herhangi bir şekilde grup içi dinamiklerin eğitimin niteliklerine zarar vermesi söz konusu değildir ki, gruplarımız düzenli olarak izlenip, uygun şekilde yeniden biçimlendirilmektedir.

Feniks Sanat Alsancak Keman Kursu öğrencilerine,

 • Keman nasıl tutulur?

 • Arşe nasıl tutulur?

 • Keman ve parçalarının tanıtımı.

 • Temel müzik eğitimi.

 • Armoni bilgisi.

 • Keman çalma teknikleri.

 • İstediğiniz şarkıların çalışmaları.

 • Orkestra çalışması, diğer enstrümanlarla eşlikli çalışmalar.

 • Keman temizliği ve bakımı hakkında detaylı bilgiler verecektir.

Bunların Dışında Keman Kursu Hakkında Sıkça Duyduğumuz Sorular

 1. Keman çalmak zor mudur?
  Her enstrümanı öğrenirken bir takım sorunlarla karşılaşırsınız. Tabi ki yorulacaksınız. Ancak herkes hobi maksatlı keman çalabilir. Yeter ki isteyin.4-6 aylık temel eğitim sonunda keman ile şarkı çalmaya başlayabilirsiniz. Bu süre öğrencinin çalışma temposuna göre kısalabilir.

 2. Herkes keman çalabilir mi?
  Keman çalmak isteyen herkes hobi maksatlı keman çalabilir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak konservatuvara hazırlık eğitimi almak istiyorsanız küçük yaşlarda başlamanızda fayda vardır.

 3. Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  4-6 aylık temel eğitim sonunda keman ile şarkı çalmaya başlayabilirsiniz. Bu süre öğrencinin çalışma temposuna göre kısalabilir.

 4. Keman kursu için yaş sınırı var mıdır?
  Feniks Sanat Alsancak Keman kursunda derslere katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Kemana ilgi duyan ve fiziksel olarak keman çalma yeterliliğine sahip olan herkes keman kursu kaydını yaptırabilir ve Feniks Sanat bünyesinde hayalini gerçeğe dönüştürebilir.

 5. Keman Almadan da  Kursa Gelebilir miyim?
  Keman çalmanın çok zor olduğu düşünüldüğü için kemanı iyice tanımadan satın almak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumda olan öğrenciler için sanat merkezimizde özel keman bulunduruyoruz. Keman kursunu sanat merkezinde bulunan keman ile alabilirsiniz. Ayrıca ders sonrası egzersizlerini de yine aynı kemanla yapabilirsiniz. Daha sonra keman almaya karar verdiğinizde eğitmenimizle birlikte senin için en uygun keman tercihini yapabilirsin. “İzmir’de keman fiyatları” için bize danışabilirsin.
 6. Keman kursu fiyatları ne kadar?
  Alsancak keman kursu fiyatlarına baktığınızda Feniks Sanat keman kursu fiyatlarının hem ekonomik hem de ödediğiniz ücretin tam karşılığını alabileceğiniz bir yer olarak karşınızda. Yazarak yeniden doğmak için ödediğiniz bedel elde edeceklerinizin yanında lafı bile edilmez bir teferruat olarak kalacaktır.

 7. Keman kursuna kayıt için neler gerekiyor?
  Feniks Sanat Keman Kursu kaydı sırasında yanınızda kimlik belgeniz olması yeterlidir. Başka bir belge istemiyoruz.

 8. Keman kursu ders programı nasıldır?
  Keman kursu İzmir olarak öğrencilerimize, müziğe ve enstrümana yatkınlıklarına göre farklı eğitim programları hazırlamaktayız. Bu yüzden sınıf dersi yerine birebir özel ders almalarını tavsiye etmekteyiz. Sınıf derslerinde eğitmen direkt olarak tek öğrenciyle ilgilenemediğinden öğrenme süresi uzuyor. Yine de isteyen öğrencilerimiz için haftanın belirli günleri sınıf dersi de yapmaktayız.

Bunların dışında hala sorularınız varsa sizi bir de Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza alabiliriz.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.