Klarnet Kursu İzmir | Nefesinizi Boşa Harcamayın, Klarinet Çalın.

Hüznü, neşeyi ve daha bir çok duyguyu bünyesinde barındıran klarnet ile tanışmaya hazır mısınız? Klarinet, genellikle abanoz ağacından üretilen bir çalgı aletidir. Ser ve dayanıklı ağaçlardan yapılır. Metalden üretilenleri de vardır. Ülkemizde bir çok sanatçı ya da müzik grubu, şarkılarında klarnete yer vermektedir.

Yalnızken derdiniz paylaşan, arkadaş grubunda çalındığında insanı derin düşüncelere sürükleyen bu çalgı aletinin sesini beğenmeyen yoktur. Dinleyene derin duygular yükleyen, bazen ağlatan bazense neşelendiren çok derin bir enstrümandır klarnet. Bu yazımızda klarnetle ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Klarnet kursu İzmir olarak klarnet ile ilgili aklınıza takılabilecek soruları cevaplayacağız. Klarnet çalmanın incelikleri ve güzelliklerine de ayrıca değineceğiz. Deneme dersimize katılıp bu enstrüman hakkında daha detaylı fikre sahip olabilirsiniz. Hem de tamamen ücretsiz.


Ücretsiz klarnet kursu tanışma dersinde neler olacak?

+ Klarnet eğitmeniyle tanışma, ne tür bir eğitim almak istediğinizin öğrenilmesi ve enstrümana yatkınlığınızın analizi.
+ Klarnet ve parçaları hakkında kısa bir tanıtım yapılacak.
+ Vereceğimiz temel müzik eğitimi hakkında kısa bilgilendirme.
+ Doğru klarnet tutuşu gösterilecek.
+ Henüz klarnet almamışsanız istekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size uygun olan klarnet tercihi yapılacak.
+ Klarnetin erkenden eskimesini önlemek için yapılması gereken bakım ve temizlik hakkında bilgi verilecek.
+ Yine de aklına takılan sorular olursa, cevaplanacak.


Klarinet kursuna başlamadan önce mutlaka ücretsiz deneme dersine katılmalısın. Ücretsiz deneme dersinden önce ise bu yazıyı okumalısın. Böylece aklında hiç soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla klarnet kursuna başlayabilirsin.

Klarnet Kursu Ders Programı Nasıldır?
Klarnet kursu diğer enstrüman kursları gibi birebir özel ders şeklinde verilmektedir. Bizim tavsiyemiz özel ders almanız yönünde olacaktır. Yine de isteyen öğrencilerimiz için haftanın belirli günleri sınıf dersleri de verebilmekteyiz. Ancak sınıf derslerinde öğrencilerin enstrümana hakim olma süreleri uzamaktadır. Birebir eğitimde eğitmen ders saatinin tamamını tek öğrenciye ayırdığı için işleri baştan sıkı tutup kısa sürede öğrenciyi klarnet çalar hale getirebilmektedir.

Kursa Başlarken Klarnet Almam Gerekiyor mu?
Klarnet üflemeli bir çalgı olduğundan tek bir klarneti birden fazla kişinin çalması sağlıklı olmayacaktır. Klarnet almasanız bile en azından bir ağızlık alarak sanat merkezimizdeki klarnetten ders esnasında ve ders sonrası egzersizlerde faydalanabilirsiniz. Kurs almaya başladıktan sonra bu enstrümanı uzun yıllar çalmaya karar verirseniz eğitmenimiz size bütçeniz ve beklentileriniz doğrultusunda en uygun enstrümanı almanızda yardımcı olacaktır. “İzmir’de klarnet fiyatları ne kadar” diye merak ediyorsanız fiyat bilgisi için bize danışabilirsiniz.

İzmir’de Klarnet Kursu Fiyatları Ne Kadar?
İzmir’de klarnet kursu için en uygun ücreti sunmaktayız. Fiyatlarımızda senelik tek artış olmaktadır. Düzensiz olarak gelen zamlarla sizleri boğmuyoruz. Ticari kaygımız en son önceliğimizdir. Klarnet kursu İzmir fiyatlarını öğrenmek için iletişim sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.


İzmir’de Klarnet Kursu İçin Genel Bilgiler

+ Klarnet çalmak isteyen herkes kursumuza başvurabilir. Klarnet için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.
+ Haftanın 7 günü klarnet dersi alabilirsiniz. Derslerimiz öğrenci ve öğretmenin uygunluk durumuna göre belirlenmektedir. Ayrıca esnek ders programı da alabilirsiniz.
+ Klarnet kursu İzmir Alsancak‘tadır. Merkezi bir konumda olduğumuzdan dolayı kolayca ulaşabilirsiniz.
+ Klarnet çalmak zor mudur? diyorsanız sıkı ve disiplinli bir çalışma temposuyla hiç bir şeyin imkansız olmayacağını size hatırlatmak isteriz. Siz enstrümanınıza ne kadar ilgi gösterirseniz, o da size en güzel şekilde karşılık verecektir.
+ Ortalama 3 aylık temel eğitim sonucunda yavaş yavaş şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz.
+ Klarnet kursu kaydı için yanınızda kimlik belgenizi getirmeniz yeterli olacaktır.
+ Daha önce herhangi bir müzik eğitimi almadıysanız bunun bir önemi yok. Ders programımız için temel müzik eğitimi de olduğundan dolayı kurs boyunca müziğe ve enstrümana hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.


Klarnet Kursunda Neler Öğreneceksin?

Klarnet kursu İzmir olarak her öğrencimize kendilerine özel eğitim programı hazırlamaktayız. Genel olarak klarnet kursu eğitim programımız aşağıdaki gibidir.

+ Klarnet nasıl tutulur?
+ Klarnet ve parçalarının tanıtımı.
+ Temel müzik eğitimi.
+ Armoni bilgisi.
+ Klarnet çalma teknikleri, istediğiniz şarkıların çalışması.
+ Diğer enstrümanlarla eşlikli çalışmalar. Orkestra çalışması
+ Enstrümanın kolay kolay eskimemesi için gereken bakım ve temizliğin anlatımı.


“Ücretsiz Deneme ve Tanışma Dersi Randevusu” için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

“Feniks Sanat Merkezi Klarnet Kursuna Nasıl Gelebilirim” diyorsan da aynı şekilde iletişim sayfamızdaki açık adres bilgilerinden kursumuza ulaşabilirsiniz.

Feniks Sanat Merkezi – Klarnet Kursu İzmir