Klasik Gitar Kursu  | Geleceğin Gitaristleri Buraya! 

Klasik gitarın kökeni 16. yüzyıla kadar gitmektedir. o zamanlarda 4 telli olan gitar 18. yüzyılda 6 telli olarak şimdiki akort sistemiyle çalınmaya başlamıştır. Daha sonra 1860 yılında Antonio TORRES tarafından günümüzdeki haline getirilmiştir.

Klasik gitar ile pek çok tarzda şarkılar çalabilirsiniz. İnsan sesine eşlik etmesi, popüler bir enstrüman olması gibi sebeplerden ötürü bir çok insan klasik gitar kursu almak istiyor.

Gitar öğrenmeye başlayanların en yakın arkadaşı gibi gördüğü bu enstrümanı kısa sürede öğrenebilirsiniz. Sonrasında hayatınız boyunca yanınızdan ayırmayacağınız konusunda emin olabilirsiniz. Duygularınızı dışa vurmak için ev, okul, sokak ya da nerede isterseniz hemen elinize alıp çalabilirsiniz. Yalnız da olsanız arkadaş grubunda da olsanız rahatlıkla sosyalleşebileceğiniz bir enstrümandır.

Bazen de gitar tek dostunuzdur. Aşık olduğunuzda, dertlendiğinizde, mutluluktan havalara uçarken bile bütün duygularınızı gitarla paylaşabilirsiniz. Senelerce kılıfında saklasanız bile bir gün elinize aldığınızda ilk günkü gibi hissedersiniz. İzmir’de klasik gitar kursu almak istiyorsanız Feniks Sanat Merkezi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Klasik gitar kursu her öğrenci için kendi beklentileri ve öğrenme becerilerine göre ayrı ayrı hazırlanan eğitim programlarıyla işlenmektedir. İsteyen öğrencilerimiz hobi amaçlı eğitim alırken, konservatuar seviyesinde eğitim de almaları mümkündür.

7’den 70’e her yaştan insanın rahatça öğrenebileceği bir enstrümandır. Eğitimlerimiz disiplinli olmasının yanında, aynı zamanda insanları sıkmayacak düzeyde eğlencelidir de.


Ücretsiz klasik gitar tanışma dersinde neler olacak?

+ Gitar eğitmeniyle tanışma,  klasik gitardan beklentilerini öğrenme, müziğe ve gitara yatkınlığının analizi
+ Klasik gitarın nasıl bir enstrüman olduğu anlatılacak
+ Klasik gitar ve  temel müzik eğitimine ilişkin bilgiler verilecek
+ Gitarı tutup doğru duruşu ve tutuşu yapman sağlanacak
+ Hangi gitarı alacağına karar vermediysen eğitmen bu konuda yardım edecek
+ Aklındaki tüm soruları sorabilirsin. Tanışma dersi bunun için var


Herkes gibi senin de gitar kursuna başlamadan önce aklına takılan sorular olacaktır. Tanışma dersinde de bu soruları cevaplarız ancak şimdiden içini rahatlatmak için bu soruları cevaplayabiliriz.

Klasik Gitar Kurs Programı Nasıldır?
Klasik gitar birebir özel ders şeklindedir. Ancak isteyen öğrencilerimiz için sınıf dersleri de verebilmekteyiz. Birebir dersi özellikte tavsiye etmekteyiz. Gitar öğretmeni tüm ders boyunca bir kişiyle ilgilendiği için daha etkin bir öğrenim süreci oluyor.

Klasik Gitarım olmasa da Kursa Gelebilir miyim?
Kursa başlamadan acele edip klasik gitar almanıza gerek yok. Gitar alana kadar klasik gitar kursumuzdaki gitarları dilediğince kullanabilirsin. Gitarı çalacağından emin olduktan sonra eğitmenimizin yardımıyla senin için en uygun gitarı alabilirsin. “İzmir’de gitar fiyatları ne kadar?” diye düşünüyorsan biz yine buradayız. Fiyat/kalite performansı en iyi gitarlar için bize danışabilirsin.

Klasik Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadar?
Endişelenecek bir şey yok! Kursumuzda klasik gitar fiyatları oldukça uygun. Zırt pırt fiyat artışlarıyla öğrencilerimizin canını sıkmıyoruz. İzmir’de klasik gitar kursu fiyatlarını öğrenmek istiyorsan bizi hemen aramalısın.


Klasik Gitar Kursuyla İlgili Temel Bilgiler

+ Klasik gitar çalmak çalmak için yaş sınırı yoktur, her yaşa uygundur.
+ Klasik gitar kursunu haftanın her günü alabilirsiniz.
+ Klasik gitar kursuna gelirken gitarınızı getirmenize gerek yoktur. Kursumuzdaki gitar ile ders yapabilirsiniz.
+ Klasik gitar derslerinin günleri öğrenci/öğretmen ile ortak olarak en uygun olacak şekilde belirlenmektedir.
+ Klasik gitar kursumuz İzmir Alsancak’tadır. İzmir’in her yerinden kolayca ulaşabilirsin.
+ Klasik gitar çalmak zor değildir, sadece özverili ve disiplinli bir şekilde çalışmalısın.
+ Ortalama 3 aylık temel eğitim sonunda yavaş yavaş şarkı çalışmalarına başlayabilirsin.
+ Kursa kayıt için geldiğinde herhangi bir belge getirmene gerek yoktur.
+ Klasik gitar kursuna başlamadan gitar ya da müzikle ilgili herhangi bir geçmişiniz olmasına gerek yok. Biz gerekli her şeyi öğretiyoruz.


Klasik Gitar Kursunda Neler Öğreneceksin?

Klasik gitar kursu İzmir olarak her öğrenciye farklı bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu farklı eğitim programları özel derslerde büyük fayda sağlıyor. Çünkü sınıf derslerinde farklı öğrenciler, farklı beklentiler oluyor. Kişiye özel hazırlanan ders programının bir önemi kalmıyor.

Klasik gitar çalan herkesin bilmesi gereken konu başlıkları var. Mesela aşağıdaki konu başlıkları klasik gitar öğrenmeye başlayan herkesin bilmesi gereken başlıklardır. Genel olarak bu programın üzerinde değişiklikler yaparak sizi tam donanımlı bir gitarist yapmak için çabalıyoruz.

+ Klasik gitar nasıl tutulur?
+ Pena nasıl tutulur, penasız (tırnakla) gitar çalma teknikleri?
+ Gitarda notaların yerleri
+ Temel müzik eğitimi
+ Armoni bilgisi
+ Klasik gitar çalarken kullanılan teknikler
+ İstediğiniz şarkıların çalınması
+ Diğer müzik aletleriyle eşlik; orkestra çalışması
+ Klasik gitarda gam çalışmalar
+ Klasik gitar nasıl akort edilir?
+ Gitar telleri nasıl değiştirilir?
+ Klasik gitarın temizlik ve bakımı nasıl yapılır?


“Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu” için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

“Klasik Gitar Kursunuza Nasıl Gelebilirim” diyorsanız da aynı şekilde iletişim sayfamızdaki haritadan, videodan ve açık adres bilgilerinden İzmir Alsancak’taki klasik gitar kursumuza ulaşabilirsiniz.

Feniks Sanat Merkezi – Klasik Gitar Kursu İzmir