Sanatla Yeniden Doğmak İçin doğru bir rota arayışı içerisindeyseniz, İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi tarafından verilmekte olan Piyanı Kursu programına hemen katılmak üzere Feniks Sanat’ı ziyaret edebilirsiniz. İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Feniks Sanat, yüksek standartlarda eğitim hizmeti üretmekte ve her yaştan öğrenciye hizmet vermektedir.

Piyano, her ne kadar senfonilerde aktif biçimde kullanılan bir enstrüman olmasa da, klasik müziğin  temel enstrümanı olarak kabul edilir. Gerek akademik eğitim, gerekse amatör eğitim süreçlerinde piyano dersi, öncelikle alınan eğitimdir. Tabii enstrüman tekniklerinin temellerini içeriyor olmasının yanı sıra, en üst düzey teknikleri de sunan enstrüman, bu özelliği ile ilk ve tek konumdadır. Feniks Sanat İzmir Piyano kursu alarak başlanan eğitim sürecinde batı müziği en kolay ve en iyi şekilde öğrenilebilir ve diğer enstrümanlara geçiş süreci bakımından da oldukça verimli bir eğitim alınabilir veya piyano da ilerlemek de elbette mümkündür. Enstrümanın en önemli özelliği, her yaştan öğrenci tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. Sadece tuşlarına basarak ses çıkarılabiliyor olması, örneğin yaylı çalgılardaki, yay çekme sürecini ortadan kaldırır ve fiziksel yeterlilik noktasına minimum gereksinim öngörür.

Piyano dersi alabilmek için okuma yazma bilmek dahi gerekli değildir. Okul öncesi eğitim dönemindeki çocuklar için özel olarak geliştirilen metotların kullanıldığı çocuklar için piyano kursu her yaştan çocuğu kabul etmektedir. Üst yaş sınırı ise hiçbir enstrümanda olmadığı gibi piyanoda da yoktur.

Feniks Sanat’ta Piyano Dersleri Nasıl Veriliyor?

Feniks Sanat, her yaştan öğrenciye piyanı kursu verebiliyor. Dileyen herkes maksadı ne olursa olsun bizimle iletişime geçerek müzik kursu alabilir. İster müzik okullarına hazırlık, ister profesyonel yetilerin geliştirilmesi veya hobi maksadıyla bizden eğitim alabilirsiniz. Tabii müzik okullarına hazırlanan öğrencilerin, daha farklı eğitim dallarında da yer alması gerektiğinden bir okulun sınavına hazırlananların bizimle iletişime geçip daha kapsamlı bir program için talepte bulunması daha doğru olacaktır. Zira müzik okullarına hazırlık safhasında yalnızca piyanı kursu yeterli olmayacak, şan ve solfej gibi eğitimlerin de alınması gerekecektir.

Piyano dersi, birebir ders olarak verilir. Bu eğitimin gruplarda verilebilmesi, enstrümanın doğası gereği mümkün değildir. Solist bir enstrüman olan piyano, her orkestrada bir tane olabilir. Derslerimizde yalnızca öğretmen ve öğrenci bulunur ve bu sayede en efektif eğitim de verilebilir. Dünyada piyanı kursu hemen her yerde bu şekilde verilir. Akademik formatta da piyano dersleri mutlaka birebir verilmektedir.

Kimler Piyano Kursu Alabilir?

Feniks Sanat İzmir Piyano kursu almak için hiçbir sınır yoktur. Piyanonun tuşlarına basabilecek olgunluğa erişmiş çocuklardan, üst yaş sınırı olmaksızın tüm yetişkinler piyano dersleri alabilir. Fiziksel olarak piyano çok fazla gereksinimi olmadığından, hemen herkesin bu enstrümanı çalabilmesi mümkündür. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek veya bizi ziyaret ederek piyano dersleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve enstrüman hakkında bilgi alarak daha net karar verebilirsiniz.

Piyano Kursu İle İlgili En Sık Duyduğumuz Soruların Cevapları

 1. Piyano çalmak zor mudur?
  Piyano , enstrumanlar arasında temel niteliği taşımaktadır. Müzik bilgisinin ya da güzel sanatlara hazırlanmanın başlangıcında Piyano bilgisi yatar. Fakat Piyano kursu ile piyano çalmayı öğrenmek zor değildir. Düzenli bir çalışma ile kısa sürede temel bilgilere hakim olabilir ve piyanoda kendinizi geliştirebilirsiniz. Önemli olan ne kadar istekli olduğunuz ve çalışmalarınızı nasıl devam ettirdiğinizdir. Feniks Sanat Piyano Kursu size bu anlamda her türlü desteği sağlayacak ve yol gösterecektir.
 2. Herkes piyano çalabilir mi?
  El ayak koordinasyonuna sahip herkes piyano çalabilir. Müziğin temelinde olan piyanoyu öğrenmek daha sonrasında istediğiniz enstrüman üzerinde hakimiyet kurmanızı da kolaylaştıracaktır. Feniks Sanat Alsancak Piyano kursu ile temelden başlayarak piyano kursu içerisinde sahip olmanız gereken teorik ve pratik bütün bilgilere sahip olabileceksiniz.
 3. Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  Sanatın her alanında olduğu gibi piyano çalmak konusunda da en önemli etken sabırlı olmaktır. Sabırla ilerlediğiniz sürece birkaç ayda temel bilgilere notalara ve harmoniye hakim olabilir ve daha sonrasında istediğiniz düzeye kadar piyano bilginizi kısa sürede ilerletebilirsiniz. Temel piyano eğitimi için verilen optimum süre ise 6 aydır.
 4. Piyano kursu için yaş sınırı var mıdır?
  Tuşlara basacak kadar büyümüş herkes için Feniks Sanat piyano kursu Alsancak’ta sizi bekliyor olacaktır. İster okul öncesi yaşlarda genç bir arkadaşımız olun isterseniz de yıllardır hayalini kurduğunuz piyanoyu öğrenmek için anca fırsat bulmuş olun… Her iki durumda da kapımız açık şekilde sizleri bekliyor olacağız.
 5. Piyano kursu fiyatları ne kadar?
  Feniks Sanat Alsancak piyano kursu da tıpkı diğer kurslarımızda olduğu gibi size en iyi fiyatı verme garantisini sunmaktadır. Aldığınız profesyonel eğitimi göz önüne aldığınızda siz de fark edeceksiniz ki bu hazzı tatmak için ödediğiniz ücret son kuruşuna kadar karşılığını bulmuş olacak.
 6. Piyano kursuna kayıt için neler gerekiyor?
  Piyano kursu kayıtları için yanınızda olması gereken tek evrak sizi tanıyabileceğimiz bir kimlik belgesidir.
 7. Piyano kursu ders programı nasıldır?Feniks Sanat İzmir Piyano kursu programı genel olarak aşağıdaki adımları takip etmektedir.
  – Piyano çeşitlerinin tanıtılması.
  – Piyano çalarken doğru oturuş pozisyonu nasıldır?
  – Piyano ve aksamlarının tanıtılması.
  – Temel müzik eğ
  – Armoni bilgisi.
  – Parmak egzersizleri.
  – Gam çalışmaları.
  – Piyano çalarken kullanılan teknikleri.
  – Piyano ile istediğiniz şarkıların çalışması.
  – Orkestra çalışması, diğer enstrümanlarla eşlikli çalışmalar.
  – Piyano temizliği ve bakımı hakkında bilgiler.

 

Bunların dışında hala sorularınız varsa sizi bir de Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza alabiliriz.

 

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.