İlk çağda insanlar bir ritüel olarak avladıkları hayvanların figürlerini, doğayı, korkularını, hayallerini ve amaçlarını resmederlerdi. O çağlardan beri de Resim Sanatı insalık ile birlikte gelişti ilerledi. Feniks gibi bir efsaneden günümüzden hayatta kalmaya devam eden ender öğretilerden biri haline geldi. Bugün renklerin içinde hayalleri, hayatları barındıran resim sanatı kendini ifade etme araçlarından biri olarak hala en çok ilgi gösterilen sanatların başında geliyor.

Feniks Sanat olarak biz de Alsancak’taki sanat merkezimizde bu tarihle yaşıt sanatı öğrenmek isteyenlere, bu işi profesyonel olarak yapmak ya da yalnızca hobisini geliştirmek isteyen öğrencilere aktarmak için profesyonel eğitmen kadromuzla bekliyoruz.

Peki Feniks Sanat Alsancak Resim Kursu Size Neleri Vaat Ediyor?

Feniks Sanat, Alsancak’ta size kafanızda resme dair olan bütün soruları cevaplamayı ve ilginiz doğrultusunda bireysel ya da sınıf olarak resim yeteneğinizi geliştirmeyi vaat ediyor.

Peki nedir bu sorular?

Resim çizmek için doğuştan bir yeteneğim olmalı mıdır?

Güzel resim çizmeyi öğrenmek için ne kadar zamana ihtiyacım var?

– Resim sanatına başlamak için bir yaş sınırı var mıdır?

Resim kursu fiyatları nedir?

Resim kursuna başlarken ne gibi ön hazırlıklar yapmam gerekiyor?

İşte Feniks Sanat bu soruların hepsini sizin için cevaplıyor.

Feniks Sanat Resim Atölyesi Neleri Kapsıyor?

Feniks Sanat Resim Atölyesi, 3 seviyede Resim derslerini kapsıyor. Bu programa göre ilerlemek istediğiniz kadar ileri gidebileceğiniz, yaratıcılığınızı ve ilginizi istediğiniz alanda yönlendirebileceğiniz bir eğitim profesyonel ekibimizle sizi bekliyor.

Programımız işe;

Resim Kursu Seviye 1

 • Karakalem
 • Kuru Boya
 • Pastel Boya
 • Sulu Boya

Resim Kursu Seviye 2

 • Füzen
 • Guaj
 • Kolaj
 • Marker
 • Rapido
 • Yağlı Boya

Resim Kursu Seviye 3 ( Illustrasyon Eğitimi )

 • Temel Illustrasyon
 • Karakter Tasarımı
 • Dijital Ortamda Illustrasyon

şeklinde ilerliyor.

Resim çizme düşünceniz eğer içinizde var ise fakat ben asla resim çizme konusunda kendimi geliştiremem diyorsanız unutmayın… Küllerinizden yeniden doğmanın tek yolu buna inanmaktır.

Bu nedenle kendinizi motive etmeli ve her şeyin “İSTEMEK YETER” mottosuyla hayatınıza dahil olabileceğini unutmayın. Resim çizmek sanıldığı gibi bir yetenek işi değil, disiplinli bir şekilde çalışma işidir. Resim yapmak zaman ve pratik isteyen bir iştir. Aklınızdakileri kağıda aktarmak tabi ki başlarda kolay olmayacaktır fakat zamanla her çizgi yerine oturacaktır. Bir de şöyle düşünün, sizin hayal gücünüzü sizden başka kim bilebilir ki ? Sizden başka kim daha iyi ifade edebilir ki ? Gözlerinizi kapayın ve aklınızdaki soyut fikirlerin bir kağıda döküldüğünü hayal edin. İfade etmek istediğiniz her şey orada o kağıdın üzerinde olacak ve yalnızca sizin istediğiniz gibi yerleşecekler. İşte sırf bu haz duygusu bile resim yapmanın sizi nasıl yeniden var ettiğini görmeniz için yeterli olacaktır.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.