Nefes İle Yeniden Doğmak İçin.

Nefesli çalgılar, popüler çalgılar olmamakla birlikte, en çok merak edilen ve pek çoğumuzun hayallerini süsleyen çalgılardır. Örneğin Trompet kursu almak ve bu çalgıyı çalabilmek, birçok müzikseverin uhdesidir. Şimdi bunun bir uhde olması gerekmiyor. Feniks Sanat Merkezi, Sanatla Yeniden Doğmak İçin uygun bir zemin arayalar için İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibini bir araya getirdi ve İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir lokasyonda sizler için nitelikli eğitim hizmeti üretiyor. hangi yaşta olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın, hayatınıza yeni bir renk katın. Yıllardır içinizde biriktirdiğiniz hevesini köreltmeden sizler için uygun müzik eğitimi programları oluşturup, hizmetinize sunuyoruz. Hemen hareket geçin, daha fazla vakit kaybetmeden sonuca ulaşın.

Trompet Nedir?

Çoğu zaman vurmalı bir çalgı olan trampet ile karıştırılan Trompet; bakır nefesli çalgılar ailesinin modern temsilcilerinden bir tanesidir. Bir senfoni bileşeni olarak kullanılan enstrüman, aynı zamanda bir çok popüler müzik türünde ve örneğin, Güney Amerika Folk müziğinde etkin biçimde kullanılır. Latin ezgilere nefes vermek istiyorsanız, Trompet kursu alabilir, bununla birlikte, Jazz, Blues ve klasik türleri de çalabilir hale gelebilirsiniz.

Kimler Trompet Çalabilir?

Pek çok enstrümanda büyük sınırlamalar bulunmaz. Ancak, trompet soluk sistemi, ağız ve dudakların kombine biçimde kullanıldığı bir enstrüman olduğundan, bu sistemin herhangi bir noktasında problemi olanlar için uygun değildir. Yaştan ziyade öncelikle fiziksel yeterlilik enstrümanın çalınabilmesi için koşuldur. Tabii pek çok modern nefesli enstrümanda olduğu gibi trompet kursu için de çok küçük yaşlar için uygun olmadığı yorumu yapılabilir. Elbette tüm bunlara kendiniz karar vermemeli, en kısa zamanda bizi ziyaret ederek gerekli teknik bilgi ve değerlendirmeyi uzmanlardan talep etmelisiniz. Bir kusur sandığınız durum, aslında hiç de engel teşkil etmiyor olabilir ve buna eğitmenler karar vermelidir.

Feniks Sanat’ta Trompet Dersleri Nasıl Yapılıyor?

Feniks sanat Merkezi Trompet Kursu programı, talebe göre gruplarda verilebildiği gibi talep eden herkes için programımızda müsaitlik olması durumunda herhangi bir zamanda verilebilmektedir. Derslerimize katılmak için başvuru yapmanız yeterlidir. Tabii kayıttan önce kendinizi sınamak ve eğitmenlerimizle istişarede bulunmak için randevu alabilir, sizin için de uygun olan bir zamanda bizi ziyaret ederek, gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Trompet kursu, evrensel müfredata sahip bir eğitim programıdır. Nota ve armoni bilgisi bu eğitimin esaslarından olup, notasız çalmak şeklinde bir uygulama söz konusu değildir. Klasik müziğin de unsurlarından birisi olan trompet, oldukça geniş bir müzik türü yelpazesinde kullanılıyor olduğundan, müzikal yeterliliğin de üst seviyede olması gereklidir.

Feniks Sanat eğitim kadrosu; sizler için eğitimi en anlaşılır ve sıkıcı olmayan forma sokmaktadır. Trompet Kursu alacağınız günde Feniks Sanat merkezine yüzünüz gülerek gelmeniz için her türlü iyileştirmeyi yapıyor ve doğru sonuçlara ulaşabilmek için eğitim tekniklerinin tümünü kullanıyoruz.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.