Yan Flüt kursu almak için uygun bir İzmir sanat merkezi arayışındaysanız, artık durabilirsiniz. Çünkü aradığınızı ve belki de biraz daha iyisini buldunuz. Feniks Sanat Merkezi, Sanatla Yeniden Doğmak İçin en uygun sanat merkezini arayanlar için İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi ile İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz lokasyonda kaliteli eğitim hizmetleri üretir. Siz de Bizden eğitim hizmeti almak isterseniz onlarca branşımız içerisinden istediğinizi tercih edebilir, grup derslerimize talebe göre yeter sayısı oluştuğunda, birebir derslerimize dilediğiniz herhangi bir zamanda kayıt yaptırabilirsiniz. Feniks Sanat Merkezi, Herkes için sanat eğitimi sloganı ile en nitelikli eğitimi en uygun maliyetlerle sunar. Her yaştan öğrencimiz için mümkün olan en hızlı eğitim süreçlerini, niteliklerinde herhangi bir bozulma ortaya çıkmadan sunabiliyor ve samimiyetle harmanladığımız kalite politikamız sayesinde mükemmel eğitimi ortaya çıkarabiliyoruz.

Yan Flüt Nedir?

Örgün eğitim süresince bir çok okulda blok flüt eğitimi verilir. Blok flüt ile yan flüt kesinlikle aynı enstrüman değildir ve yan flüt kursu oldukça kapsamlı bir eğitim programına sahiptir. Geniş bir ses aralığının yanı sıra, mistik ses niteliği ile bir çok müzikseveri büyülendiği tınıları çıkarabilen Yan flüt, herhangi bir yaşta çalınmaya başlanabilecek fiziksel özelliklere sahiptir. Kolay taşınan ve muhafaza edilebilen enstrümanın pikolo isminde bir de küçük modeli bulunur ki, çok küçük yaşlardaki öğrenciler için bu türün kullanılabilmesi mümkündür.

Kimler Yan Flüt Çalabilir?

Feniks Sanat İzmir Yan flüt kursu alabilmek için bir yaş sınırından söz etmiyor olsak da, fiziksel özellikler bakımından yan flütün sahip olduğu sınırlar söz konusudur. Örneğin, dudak ve diş yapısında ciddi sorunlar olanların yan flütten doğru sesleri çıkarabilmesi zor olduğundan bu öğrencilerin enstrümanın eğitimini almasını uygun bulmuyoruz. Evrensel bir yargı olan ağız, dudak ve diş yapısının düzgün olması gerekliliği; Yan flütün bu uzuvların kullanılarak seslendirilmesinden ileri gelir. Bu konuda ön yargılı olmayıp, yan flüt dersi alıp alamamanız noktasına bir engelin tespiti için öncelikle bize başvurmanız gereklidir. Bu yorumu ancak eğitmenlerimiz yapabilir ki, çoğu zaman öğrencilerin kendileri karar verdiği durumlarda hatalara rastlanır.

İzmir Yan flüt kursu almak isteyen kadın erkek, büyük küçük herkes kurumumuza bizzat gelmeli ve ağız yapısını kontrol ettirmelidir. Enstrümanın bunun dışında hiçbir engeli bulunmaz ve dileyen herkes bu önkoşulu sağlayarak derslere katılabilir.

Feniks Sanat’ta Yan Flüt Dersleri

Yan flüt dersleri, bireysel olarak veya gruplarda alınabilen eğitimlerdir. İzmir Yan flüt kursu almak isteyen öğrenci dilerse hemen derslere başlamak için birebir dersi seçebileceği gibi, grup yeter sayısının oluşması için bekleyebilir. Tabii tüm enstrüman eğitimlerinde öncelikle birebir dersi uygun bulduğumuzun altını çizmek isteriz. En hızlı ve efektif yan flüt kursu programı şüphesiz birebir derstir ve dilediğiniz zaman başlıyor olmanız bu prosedürün en önemli avantajıdır.

Bunların Dışında Yan Flüt Kursu İle İlgili Sorabileceğiniz Bazı Sorular

  1. Yan Flüt çalmak zor mudur?
    Üflemeli bir enstruman olan Yan Flüt çalmak tıpkı diğer enstrumanlar gibi emek isteyen bir süreçtir. Duruş ve tutuş pozisyonlarından üfleme tekniklerine, parmak egzersizlerinden nota okumalarına kadar pek çok ayrıntısı vardır. Ancak Feniks Sanat İzmir Yan Flüt Kursu size bu bilgilerin tamamını aktarabilecek deneyimli kadrosu ile yol gösterecek ve en kısa sürede enstrumanınıza hakim olmanızı sağlayacaktır.

  2. Yan Flüt kursu için yaş sınırı var mıdır?
    Yan Flüt kursu için yaş sınırımız tabi ki yoktur. Enstrumanı taşıyabilen ve nefesi yeten tüm dostlarımız istedikleri anda Feniks Sanat İzmir Yan Flüt kursu kayıtlarını yaptırabilir ve derslerine başlayabilirler.

  3. Yan Flüt kursuna kayıt için neler gerekiyor?
    Yan Flüt kursuna kayıt yaptırmak için gereken tek şey bir adet kimlik belgesi. Onun dışında ve asıl önemli olan şey ise sizin isteğiniz ve azminiz. Eğer Yan Flüt çalmak hayaliniz ise bunu gerçekleştirmek için biz yanınızdayız.

Bunların dışında hala sorularınız varsa sizi bir de Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza alabiliriz.

Peki Feniks Sanat Nerede?

Feniks Sanat, İzmir’in en merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Feniks Sanat’a ister Balçova’dan ya da Göztepe’den, isterseniz Bornova’dan ya da Buca’dan gelin, tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.